O nás

Máme za sebou přes 200 vystoupení v ČR a po Evropě.

Růžena Saligerová/ sbormistryně
Růžena Saligerová/ sbormistryně

Collegium vocale je smíšený pěvecký amatérský sbor. Působíme v Olomouci od roku 1985 a po celou dobu naší historie jsme řazeni mezi stabilní olomoucká hudební tělesa.

Pracujeme ve dvojím obsazení - komorní sbor a velký sbor. Komorní dvacetičlenný sbor vystupuje se skladbami "a capella" a velký sbor, dnes již více než šedesátičlenný, umožňuje uvádění velkých hudebních děl s doprovodem orchestru.

Uměleckou vedoucí a sbormistryní je od samého začátku Růžena Saligerová


V našem repertoáru převažují díla českých a evropských mistrů duchovní hudby od polyfonie až po současnost. Spolupracujeme s mnoha evropskými sbory a každoročně s nimi pořádáme společné koncerty a výměnné zájezdy. Zajímavosti z akcí, které máme za sebou, najdete zde.

Při koncertech pravidelně spolupracujeme se členy Moravské filharmonie a Moravského divadla Olomouc. Pro své příznivce pořádáme několikrát ročně koncerty, z nichž tradiční Vánoční koncert připadající na 25. prosince v chrámu sv. Michala patří v Olomouci k těm nejnavštěvovanějším.     

Za dobu své existence jsme absolvovali více než 200 hudebních vystoupení. Na naše nejbližší koncerty se můžete podívat zde.

Najdete nás také příležitostně na různých kulturních akcích po Olomoucku a dalších místech ČR - na festivalech sborového zpěvu, při slavnostních mších, charitativních vystoupeních, při příležitosti různých jubileí, vernisáží apod.

Srdeční záležitost

Jsme amatérský sbor a všichni se týden co týden setkáváme po svém zaměstnání na společných zkouškách. 

Vede nás k tomu zájem o vokální hudbu. Bez něj bychom tuto časově i finančně náročnou činnost nemohli dělat.Stala se z nás taková sedmdesátičlenná rodina. Několikrát ročně jezdíme všichni na dvoudenní soustředění, kde po celý den intenzivně procvičujeme náš repertoár a večer si s gustem dáváme vše od popu až po lidovky. Zkrátka bez zpěvu nejsme nikdy.

Pro své členy a přátele pořádáme každoročně společenský ples


Pravidelné zkoušky v Olomouci
Pravidelné zkoušky v Olomouci
Společná víkendová soustředění
Společná víkendová soustředění