Collegium vocale Olomouc

Růžena Saligerová/ sbormistryně
Růžena Saligerová/ sbormistryně

Collegium vocale je smíšený pěvecký amatérský sbor. Působíme v Olomouci od roku 1985 a po celou dobu naší historie jsme řazeni mezi stabilní olomoucká hudební tělesa.

Pracujeme ve dvojím obsazení - komorní sbor a velký sbor. Komorní dvacetičlenný sbor vystupuje se skladbami "a capella" a velký sbor, dnes již více než šedesátičlenný, umožňuje uvádění velkých hudebních děl s doprovodem orchestru.

Uměleckou vedoucí a sbormistryní je od samého začátku Růžena Saligerová


Náš repertoár tvoří především díla českých a evropských mistrů duchovní hudby od renesanční polyfonie po současnost. Spolupracujeme s dalšími evropskými sbory, se kterými pořádáme společné koncerty a výměnné zájezdy.

Při koncertech pravidelně spolupracujeme se členy Moravské filharmonie a Moravského divadla Olomouc. Pro své příznivce pořádáme několikrát ročně koncerty, z nichž tradiční Vánoční koncert připadající na 25. prosince v chrámu sv. Michala patří v Olomouci k těm nejnavštěvovanějším.     

Za dobu své existence jsme absolvovali více než 200 hudebních vystoupení. Na naše nejbližší koncerty se můžete na stránce Koncerty & akce.

Najdete nás také příležitostně na různých kulturních akcích po Olomoucku a dalších místech ČR - na festivalech sborového zpěvu, při slavnostních mších, charitativních vystoupeních, při příležitosti různých jubileí, vernisáží apod.

Srdeční záležitost

Jsme amatérský sbor a všichni se týden co týden setkáváme po svém zaměstnání na společných zkouškách. 

Vede nás k tomu zájem o vokální hudbu. Bez něj bychom tuto časově i finančně náročnou činnost nemohli dělat.Stala se z nás taková sedmdesátičlenná rodina. Několikrát ročně jezdíme všichni na dvoudenní soustředění, kde po celý den intenzivně procvičujeme náš repertoár a večer si s gustem dáváme vše od popu až po lidovky. Zkrátka bez zpěvu nejsme nikdy.

Pro své členy a přátele pořádáme každoročně společenský ples


Pravidelné zkoušky v Olomouci
Pravidelné zkoušky v Olomouci
Společná víkendová soustředění
Společná víkendová soustředění